LKS Hucina - strona nieoficjalna

• Wyniki ostatniej kolejki:
  • Team Przecław -
  • Dromader Chrząstów - Smoczanka Mielec 0:1
  • Gryf Mielec - Kolorado Wola Chorzelowska 1:4
  • Jamnica Dulcza Wielka - Barka Breń Osuchowski 4:0
  • Vigor Trzęsówka - Jutrzenka Ławnica 4:5
  • Tempo Cmolas - Raniżovia Raniżów 2:3
  • LKS Hucina - Pitmark Jaślany 6:2
  • LKS Podleszany - Piast Wadowice Górne 4:0

Informacje

Ludowy Zespół Sportowy w Hucinie powstał w 1967 r. w wyniku dużego zainteresowania ówczesnej młodzieży i chęci uprawiania zorganizowanych dyscyplin sportowych. Pierwszą grupę założycielską według śladów zapisów historycznych stanowili Jakubiec Władysław – ówczesny sołtys wsi, Rębisz Zygmunt, Wołowiec Jan, Łakomy Helena i Mucha Janina. Z ramienia powiatu spotkanie założycielskie nadzorował Tokarz Jan – przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS w Kolbuszowej. Osobą wspomagającą był sołtys Władysław Jakubiec. Mecze rozgrywano z przerwami do roku 1977. Pięknym przykładem wychowywania tej młodzieży był ówczesny katecheta parafii Niwiska ksiądz Stanisław Lis, który zakupił pierwszą prawdziwą piłkę, którą rozgrywano mecze. Uczył religii w miejscowości Hucina, przejawiał wielki zainteresowanie do piłki nożnej i wielce przyczynił się do powstania miejscowego LZS-u. Również sam grał w piłkę, co zachęcało młodzież do gry a czasem był rozjemcą sporów. Boisko było położone w części wsi Staszówka tzw. „Kąciny”, gdzie co niedziela młodzież i społeczność spotykała się na meczach piłkarskich z okolicznymi miejscowościami a później z miejscowościami z innych gmin. Mimo coraz większego zainteresowania młodzieży na boisku posadzono las. Więc w wyniku braku boiska zaniechano gry. Po awansie do „B” klasy i 5 letnim pobycie w tej klasie rozgrywkowej uzyskano awans do „A” klasy w roku 1988/89. Drużyna z rozrywkami przeniosła się do miejscowości Trześń gdzie oddano prawdziwą piłkarską płytę. Drużyna nosiła nazwę SKR Niwiska. Wkrótce zmieniła nazwę na Igloopol Niwiska, a później na Strażak Niwiska i przez wiele sezonów występowała w różnych klasach rozgrywkowych.

W roku 1999 zawiązał się Komitet Organizacyjny w składzie: Chlebowski Adam, Micek Leszek, Początek Jan, Komaniecki Janusz, Rydzy Łukasz i powstał Ludowy Klub Sportowy Hucina – Staszówka. Klub został zarejestrowany i wpisany do KRS a następnie został zgłoszony do rozgrywek piłkarskich „C” klasy. Wkrótce wybudowano boisko sportowe na nieużytkach przekazanych na rzecz Gminy Niwiska przez mieszkańca wsi. W miarę upływu czasu wykonano przyłącz elektryczny, doprowadzono wodę, wykonano skromne zaplecze, szatnię i drużyna w miarę upływu lat rozwijała się coraz lepiej. Awansowała do „B” klasy by po paru sezonach awansować do „A” klasy. Pierwszym Prezesem był Adam Chlebowski, który kilka lat zajmował się budową stadionu i pierwszymi jej osiągnięciami. W miarę upływu lat Klub stał się wizytówką wsi a w sezonie piłkarskim 2007/2008 za rządów nowego Prezesa Leszka Micka historycznie awansował do klasy okręgowej. Klub LKS Hucina od 10 lat po ponownym wznowieniu przyczynił się do rozsławienia swojej miejscowości i gminy zdobywając wiele wyróżnień i pucharów w rozgrywkach różnego szczebla.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

LKS Podleszany - pauza
Piast Wadowice Górne - LKS Hucina